Hospitality Awards | 2016 R&CA Awards for Excellence – SA

2016 SA Savour Australia Restaurant & Catering Hostplus Awards for Excellence

 

Hospitality Product Supplier of the year!

It is with great pride and excitement that we would like to announce that Concept Collections has won the Product Supplier category at the 2016 SA Savour Australia Restaurant & Catering Hostplus Awards for Excellence, the recognised hospitality industry awards within Australia.

We were honoured to be a finalist among the other respected hospitality industry suppliers, and to win this award, it is a testament to our team of staff that go out of their way to put our customers first.

 

About the Awards

Last night, more than 1,100 local hospitality and catering businesses gathered to celebrate the achievements of their peers who were judged across 59 categories, with the winners announced at the Awards for Excellence ceremony held at the Adelaide Convention Centre.

The Awards for Excellence is a nationally recognised, independently judged hospitality awards program that celebrates exceptional service and culinary talent across the state.

The Awards are judged by an independent team of trained judges who anonymously visit the venues to determine the winners. The scores are based on the entire dining experience from food to the customer service experienced when the judges anonymously dine.

R&CA is the industry association representing thousands of restaurant and catering businesses across Australia.

We would like to extend our congratulations to all of the finalists and winners across all categories, as well as to R&CA for administering the awards and for their hospitality in hosting such a wonderful evening.  The full list of 2016 finalists and winners are listed below:

 

ASIAN RESTAURANT

Sponsored by Coca Cola Amatil

  • Chef Kim Korean Restaurant, HAZELWOOD PARK
  • Ding Hao Restaurant, ADELAIDE
  • East Asian Bistro, LINDEN PARK
  • WINNER – Hanuman Restaurant, ADELAIDE
  • New Century Restaurant, MAWSON LAKES
  • Rundle Spices, ADELAIDE
  • Warong, ADELAIDE

 

BAKERY/PATISSERIE

Sponsored by Bulla

  • Aux Fines Bouches, BRIGHTON
  • Boulangerie 113, GOODWOOD
  • Kalymnos Pastries, TORRENSVILLE
  • WINNER – Metro Bakery & Café, MOUNT GAMBIER
  • Orange Spot Bakery, GLENELG

 

BREAKFAST RESTAURANT – CITY

Sponsored by Concept Collections

  • Chianti, ADELAIDE
  • East Terrace Continental, ADELAIDE
  • Hey Jupiter, ADELAIDE
  • Luigi Delicatessen, ADELAIDE
  • My Kingdom for a Horse Specialty Coffee, ADELAIDE
  • WINNER – Rigoni’s Bistro, ADELAIDE
  • The Playford Hotel Restaurant, ADELAIDE

 

BREAKFAST RESTAURANT – METRO NORTH EAST

Sponsored by Concept Collections

  • Café Sia Gawler, EVANSTON
  • Café Va Bene, CAMPBELLTOWN
  • Café Verde Pizzeria, FAIRVIEW PARK
  • Fred Eatery, ALDGATE
  • Kitchen 2C, HAHNDORF
  • Raw in the Hills, MOUNT BARKER
  • The “Little Eastern”, ST MORRIS
  • The Store, NORTH ADELAIDE
  • WINNER – Topiary, TEA TREE GULLY

 

BREAKFAST RESTAURANT – METRO SOUTH WEST

Sponsored by Concept Collections

  • Agatha’s Food Store, PORT NOARLUNGA
  • Cockles on North, PORT ELLIOT
  • C.R.E.A.M, BRIGHTON
  • Froth and Fodder, KURRALTA PARK
  • Liquid Espresso, FINDON
  • WINNER – Metro Bakery & Café, MOUNT GAMBIER
  • Pancakes at the Port, PORT ADELAIDE
  • Pure Boutique Coffee Bar, GLENELG
  • Restaurant Tranquilo, STIRLING

 

BURGER BAR

Sponsored by Schweppes

  • Burger Republic, HYDE PARK
  • WINNER – FB’s Fancy Burgers, BLACKWOOD
  • Grill’d, NORWOOD Miss Perez, STIRLING

 

CAFÉ RESTAURANT – CITY

Sponsored by Hostplus

  • Hey Jupiter, ADELAIDE
  • Jamaica Blue Myer Centre, ADELAIDE
  • WINNER – Kinetto Coffee & Kitchen, ADELAIDE
  • My Kingdom for a Horse Specialty Coffee, ADELAIDE

 

CAFÉ RESTAURANT – METRO NORTH EAST

Sponsored by Hostplus

  • WINNER – Café Sia Gawler, EVANSTON
  • Café Va Bene, CAMPBELLTOWN
  • Fred Eatery, ALDGATE
  • Italiano, CAMPBELLTOWN
  • Kitchen 2C, HAHNDORF
  • Long Lost Friend, MAGILL
  • Raw in the Hills, MOUNT BARKER
  • The Store, NORTH ADELAIDE

 

CAFÉ RESTAURANT – METRO SOUTH WEST

Sponsored by Hostplus

  • Agatha’s Food Store, PORT NOARLUNGA
  • Cockles on North, PORT ELLIOT
  • C.R.E.A.M, BRIGHTON
  • Froth and Fodder, KURRALTA PARK
  • Joe’s Rock Café, FLINDERS PARK
  • Liquid Espresso, FINDON
  • Pure Boutique Coffee Bar, GLENELG
  • Restaurant Tranquilo, STIRLING
  • Silvana Café & Restaurant, WEST BEACH
  • WINNER – The Artisan Café, BLACKWOOD
  • Verve Bar & Kitchen, OAKLANDS PARK
  • Zeea’s Eatery @ Brickworks Marketplace, TORRENSVILLE

 

CHINESE RESTAURANT

Sponsored by Union Pay

  • Chef Dong, ST PETERS
  • East Taste Café, ADELAIDE
  • House of Chow, ADELAIDE
  • Kingdom Chinese Restaurant, ADELAIDE
  • Little Canton Chinese Restaurant, MILE END
  • Red Chilli Chinese Restaurant, ADELAIDE
  • T-Chow Chinese Restaurant, ADELAIDE
  • WINNER – Wah Hing Restaurant, ADELAIDE
  • Ying Chow Chinese Restaurant, ADELAIDE

 

COFFEE SHOP/TEA HOUSE

Sponsored by Quality Training & Hospitality College

  • WINNER – Coffee Amigo, SALISBURY
  • Cotto Espresso, HYDE PARK
  • Cotto Espresso, PROSPECT
  • Cotto Espresso – Rundle Mall, ADELAIDE
  • Cotto Espresso, WOODVILLE
  • Nutrition Republic, GOODWOOD
  • Signature A Fusion Of Coffee, ADELAIDE
  • Society Espresso, ADELAIDE
  • The “Little Eastern”, ST MORRIS

 

CONTEMPORARY AUSTRALIAN RESTAURANT – FORMAL

Sponsored by Empire Liquor

  • 2KW Bar & Restaurant, ADELAIDE
  • WINNER – Botanic Gardens Restaurant, ADELAIDE
  • La Bonne Table, ADELAIDE
  • Sean’s Kitchen – Adelaide Casino, ADELAIDE

 

CONTEMPORARY AUSTRALIAN RESTAURANT – INFORMAL

Sponsored by Empire Liquor

  • Brighton Jetty Café, BRIGHTON
  • Windy Point Café, BELAIR
  • WINNER – Topiary, TEA TREE GULLY

 

CONTEMPORARY AUSTRALIAN RESTAURANT – REGIONAL

Sponsored by Alsco

  • 1918 Bistro & Grill, TANUNDA
  • Fino Seppeltsfield, SEPPELTSFIELD
  • Leonards Mill, SECOND VALLEY
  • Pipers of Penola, PENOLA
  • The Bridgewater Mill, BRIDGEWATER
  • The Currant Shed, MCLAREN FLAT
  • The Salopian Inn, MCLAREN VALE
  • WINNER – Vintners Bar & Grill, ANGASTON

 

DESSERT BAR

Sponsored by Malicious Delicious

  • Chocolateria San Churro, ADELAIDE
  • WINNER – Red Cacao Chocolatier, STIRLING

 

EUROPEAN RESTAURANT

Sponsored by Dimmi

  • Altar Bistro, WILLUNGA
  • Apothecary 1878, ADELAIDE
  • Cliché, NORTH ADELAIDE
  • Estia Restaurant, HENLEY BEACH
  • Lenzerheide Restaurant, HAWTHORN
  • WINNER – Seed Winehouse & Kitchen, CLARE

 

FAMILY DINING

Sponsored by American Express

  • WINNER – Appleseed Café, STRATHALBYN
  • Bocelli Caffe Ristorante, ADELAIDE
  • Brunelli Café, ADELAIDE
  • Cucina Nuova, HENLEY BEACH SOUTH
  • Fasta Pasta, GAWLER
  • Sushi Train Welland Plaza, WELLAND
  • TGI Fridays Marion, OAKLANDS PARK

 

FINE DINING RESTAURANT

Sponsored by Woodstock Wines

  • Hill of Grace Restaurant, NORTH ADELAIDE
  • WINNER – Penfolds Magill Estate Restaurant, MAGILL
  • Restaurant Orana, ADELAIDE
  • Windy Point Restaurant, BELAIR

 

INDIAN/SUB-CONTINENT RESTAURANT

Sponsored by CMS Strategic | Tourism & Hospitality

  • Beyond India, NORTH ADELAIDE
  • Charminar, BRIGHTON
  • WINNER – Cinnamon Club Indian Cuisine, NORWOOD
  • Jasmin Indian Restaurant, ADELAIDE
  • Kathmandu Palace Restaurant, GLENELG
  • Laxmi’s Tandoori Indian Restaurant, GLENUNGA
  • Namaste Nepalese Restaurant, PARKSIDE
  • New Mantra Indian Cuisine, GREENACRES
  • Tabla The Indian Food Beat, SMITHFIELD
  • Tandoori Spice Indian Restaurant, STIRLING
  • Taste of Nepal, KENSINGTON
  • Yeti Nepalese Restaurant, GOODWOOD

 

ITALIAN RESTAURANT – FORMAL

Sponsored by Entertainment Publications

  • Ambrosini’s Restaurant, NORWOOD
  • Assaggio Ristorante, HYDE PARK
  • WINNER – Chianti, ADELAIDE
  • Rigoni’s Bistro, ADELAIDE

 

ITALIAN RESTAURANT – INFORMAL

Sponsored by Entertainment Publications

  • 1877 Pasta & Wine Bar, MODBURY
  • Europa at the Bay, GLENELG
  • WINNER – River Torrens Café, NORTH ADELAIDE
  • Ruby Red Flamingo, NORTH ADELAIDE
  • Vino Ristorante, UNLEY

 

JAPANESE RESTAURANT

Sponsored by Singapore Airlines

  • WINNER – Ginza Miyako Japanese Restaurant, ADELAIDE
  • Ichitaro Dining, HYDE PARK
  • Shiki – Intercontinental Adelaide, ADELAIDE
  • Yakitori Takumi, NORTH ADELAIDE

 

NEW RESTAURANT – CITY

Sponsored by H&L AUSTRALIA

  • Ai Fiori, ADELAIDE
  • Bistro Dom, ADELAIDE
  • Coal Cellar + Grill – Hilton Adelaide, ADELAIDE
  • Dragon Court Seafood Restaurant, ADELAIDE
  • Gyoza Gyoza, ADELAIDE
  • Kin Kin Thai Eatery, ADELAIDE
  • Lady Burra Brewhouse, ADELAIDE
  • WINNER – Level One – Electra House Hotel, ADELAIDE
  • Mexican Society of China Town, ADELAIDE
  • Nino’s Lamesita, ADELAIDE
  • Restaurant Blackwood, ADELAIDE
  • The Rob Roy Hotel, ADELAIDE
  • The Stag Bistro, ADELAIDE

 

NEW RESTAURANT – NORTH & EAST

Sponsored by H&L AUSTRALIA

  • Anthony’s Cucina & Pizzeria, PARADIS
  • B. Social, OAKDEN
  • Empress, TOORAK GARDENS
  • Flaming Café n Grill, HAZELWOOD PARK
  • Holden Hill Zen, HOLDEN HILL
  • La Vita, MAWSON LAKES
  • Mt Lofty Ranges Vineyard, LENSWOOD
  • Nonna & I, NORWOOD
  • WINNER – Penfolds Magill Estate Kitchen, MAGILL
  • Pepe Cucina, GLENSIDE
  • Quetzalcoatl’s Authentic Mexican, SALISBURY
  • Sfizio Cucina E Caffe, NORWOOD

 

NEW RESTAURANT – REGIONAL

Sponsored by H&L AUSTRALIA

  • Da Gianni, MOONTA
  • Gather Food and Wine, ROBE
  • WINNER – Harvest Kitchen, TANUNDA
  • Kaesler Kitchen, NURIOOTPA
  • Le Mistral, WILLUNGA
  • Paulett Wines & Bush DeVine Café, POLISH HILL RIVER

 

NEW RESTAURANT – SOUTH & WEST

Sponsored by H&L AUSTRALIA

  • 1923, BLACKWOOD
  • WINNER – Alere Restaurant, BEDFORD PARK
  • Joy of India, TORRENSVILLE

 

PEOPLE, PRODUCE, PLACE TOURISM RESTAURANT

Sponsored by SA Tourism Industry Council

  • Boulangerie 113, GOODWOOD
  • Cantina Sociale, ADELAIDE
  • Coal Cellar + Grill – Hilton Adelaide, ADELAIDE
  • Leonards Mill, SECOND VALLEY
  • Mt Lofty Ranges Vineyard, LENSWOOD
  • Paulett Wines & Bush DeVine Café, POLISH HILL RIVER
  • Red Ochre Grill, NORTH ADELAIDE
  • The Barn Steakhouse, MT GAMBIER
  • WINNER – Windy Point Restaurant, BELAIR

PIZZA RESTAURANT

Sponsored by San Pellegrino

  • Café Verde Pizzeria, FAIRVIEW PARK
  • Est Pizzeria, ADELAIDE
  • Jimmie’s Restaurant, CRAFERS
  • Parente Ristorante, ROYSTON PARK
  • Sportivo Pizzeria & Café, WEST LAKES
  • WINNER – Tony Tomatoes, NORTH ADELAIDE

 

RESTAURANT IN A HOTEL/MOTEL/RESORT

Sponsored by Lion

  • Anchorage Seafront Hotel Restaurant, VICTOR HARBOR
  • WINNER – Culshaw’s Restaurant – Majestic Roof Garden Hotel, ADELAIDE
  • La Bocca Bar & Grill – Stamford Plaza, ADELAIDE
  • Mayflower Restaurant & Bar, ADELAIDE
  • Serafino McLaren Vale Restaurant, MCLAREN VALE
  • Skyline Restaurant – Rydges South Park, ADELAIDE
  • The Playford Hotel Restaurant, ADELAIDE
  • Treasury on King William – Adina Apartment Hotel, ADELAIDE

 

RESTAURANT IN A PUB/CLUB/TAVERN

Sponsored by Lion

  • WINNER – Queens Head Hotel Restaurant, NORTH ADELAIDE
  • The Highway Hotel Bistro, PLYMPTON
  • The Moseley Bar & Kitchen, GLENELG
  • The Warradale Hotel Bistro, WARRADALE

 

RESTAURANT IN A WINERY

Sponsored by Commbank

  • WINNER – d’Arry’s Verandah Restaurant, MCLAREN VALE
  • Drink Ottelia + Eat Fodder, COONAWARRA
  • Hentley Farm Restaurant & Winery, SEPPELTSFIELD
  • Monkey Nut Café – Kies Family Wines, LYNDOCH
  • The Kitchen Door Restaurant at Penny’s Hill, MCLAREN VALE
  • Woodstock Coterie – Woodstock Wine Estate, MCLAREN FLAT

 

SEAFOOD RESTAURANT

Sponsored by Angelakis Brothers

  • Bombora’s @ Goolwa Beach, GOOLWA
  • Cardone’s Seafood & Grill, GLENELG
  • Hortas, PORT NOARLUNGA
  • WINNER – Sails at Robe, ROBE

 

SMALL BAR

Sponsored by APRA

  • Bar Torino, ADELAIDE
  • Hennessy – Mayfair Hotel, ADELAIDE
  • Mothervine, ADELAIDE
  • The Bibliotheca Bar and Book Exchange, ADELAIDE
  • The Collins Bar – Hilton Adelaide, ADELAIDE
  • WINNER – The Tasting Room, ADELAIDE
  • Wined Bar – National Wine Centre of Australia, ADELAIDE

 

SPECIALTY RESTAURANT

Sponsored by Moo Music

  • WINNER – Hispanic Mechanic, FREWVILLE
  • Red Ochre Grill, NORTH ADELAIDE
  • Rumi Palace, NORWOOD

 

STEAK RESTAURANT

Sponsored by ComCater & Rationale

  • A Hereford Beefstouw, ADELAIDE
  • Carmel’s Bar & Grill, MCLAREN VALE
  • WINNER – Gaucho’s Argentinian Restaurant, ADELAIDE
  • Mayura Stations The Tasting Room, MILLICENT

 

SUSHI BAR

Sponsored by Arthur J Gallagher

  • WINNER – Sushi Planet, ADELAIDE
  • Sushi Train Central Market, ADELAIDE
  • Sushi Train Unley Metro, HYDE PARK

 

THAI RESTAURANT

Sponsored by Adelaide Convention Centre

  • Aharn Thai, MALVERN Ampika’s Kitchen, PORT NOARLUNGA
  • Café Michael 2, ADELAIDE
  • WINNER – Golden Boy, ADELAIDE
  • Sukhumvit Soi 38 Thai Street Food, ADELAIDE
  • Tanapa Thai, GLENELG

 

VIETNAMESE RESTAURANT

Sponsored by Big Review TV

  • Ancient Viet, GLENUNGA
  • Khang’s Noodles, KILKENNY
  • Little NNQ, ADELAIDE
  • Madame Hanoi – Adelaide Casino, ADELAIDE
  • Mai Kitchen, FERRYDEN PARK
  • WINNER – Nghi Ngan Quan, WOODVILLE
  • Vietnam Gourmet, MILLSWOOD
  • Yen Linh, ADELAIDE

 

CATERING AWARDS

 

EVENTS CATERER

Sponsored by Created by Hands

  • Adelaide Oval Functions & Events, NORTH ADELAIDE
  • WINNER – Blanco Catering, TRINITY GARDENS

 

FUNCTION/CONVENTION CENTRE CATERER

Sponsored by Chaircovers Over All

  • Adelaide Convention Centre, ADELAIDE
  • WINNER – Adelaide Oval Functions & Events, NORTH ADELAIDE
  • Hilton, ADELAIDE
  • Hotel Grand Chancellor Adelaide on Hindley, ADELAIDE
  • National Wine Centre of Australia, ADELAIDE
  • Rydges South Park, ADELAIDE
  • The Ellington by Epicure, HACKNEY

 

NEW CATERER

Sponsored by Oyster Bob

  • WINNER – Alere Function Centre, BEDFORD PARK
  • Ngeringa Cultural Centre, MOUNT BARKER SUMMIT

 

RESTAURANT CATERER

Sponsored by Hot Schedules

  • HONOURABLE MENTION – Botanic Gardens Restaurant, ADELAIDE

 

SITE & INDUSTRIAL CATERER

Sponsored by Arthur J Gallagher

  • WINNER – Cater Care Group – The Glen Woodley Estate, KESWICK
  • Compass Group – Aquinas College Chartwells, NORTH ADELAIDE
  • Medirest – Eldercare Cottage Grove, WOODCROFT
  • Medirest – Eldercare Elanora, STANSBURY

 

VENUE CATERER

Sponsored by Tony & Mark’s Direct

  • Adelaide Festival Centre, ADELAIDE
  • Epicure – Adelaide Town Hall, ADELAIDE
  • WINNER – Owen Andrews Barossa Catering – Seppeltsfield Winery, SEPPELTSFIELD

WEDDING CATERER

Sponsored by Prospa

  • Adelaide Festival Centre, ADELAIDE
  • WINNER – Epicure – State Library of South Australia, ADELAIDE
  • Glen Ewin Estate, HOUGHTON
  • Hilton, ADELAIDE
  • National Wine Centre of Australia, ADELAIDE
  • Rydges South Park, ADELAIDE
  • Serafino, MCLAREN VALE
  • Sfera’s Park Suites & Convention Centre, MODBURY
  • Stamford Grand Adelaide, GLENELG

*For a catering entry to remain a finalist the event must be judged during the judging period.

 

HOSPITALITY AWARDS

 

APPRENTICE COOK

Sponsored by Bulla

  • WINNER – Hayley Wilkinson – Hilton Adelaide
  • Pellegrino Cimmino – Italiano

 

CHEF

Sponsored by Adelaide Review

  • Camillo Crugnale – Italiano Lino Annicchiarico – The Strand
  • WINNER – Matt Fitton – Mt Lofty Ranges Vineyard
  • Owen Andrews – Owen Andrews Barossa Catering
  • Peter Clarke – Vintners Bar & Grill
  • Roger Graham – Paulett Wines & Bush Devine Café
  • Stewart Whesson – Whistle & Flute
  • Tze Khaw – National Wine Centre of Australia

 

EMPLOYEE

Sponsored by William Angliss Institute

  • Kostas Nicoloulias – Coal Cellar + Grill, Hilton Adelaide
  • WINNER – Olivia McFarlane – Coal Cellar + Grill, Hilton Adelaide

 

GEORGE MURE PROFESSIONAL DEVELOPMENT

Sponsored by TAFE SA Regency International Centre

  • Adelaide Oval Stadium Management Authority Limited
  • WINNER – National Wine Centre of Australia
  • Stamford Plaza Hotel

 

MAITRE D’/MANAGER

Sponsored by DW Fox Tucker

  • Dianne Hoebee – Plenty Catering Co
  • Juliet Ankers – Orange Spot Bakery
  • Mark Sinclair – Coal Cellar + Grill, Hilton Adelaide
  • Martin O’Connor – Botanic Gardens Restaurant
  • WINNER – Sharon Romeo – Fino Seppeltsfield
  • Sid King – 1918 Bistro & Grill

 

MEDIA

Sponsored by Adelaide Casino

  • Adelaide Review WINNER – Advertiser Newspapers Indaily
  • Messenger Newspapers
  • SALIFE

 

PRODUCT SUPPLIER

Sponsored by Restaurant & Catering

  • WINNER – Concept Collections
  • Empire Liquor
  • Entertainment Publications
  • Negociants Australia & Samuel Smith & Son

 

SAFETY AWARD

Sponsored by Hospitality Work, Health & Safety Association

  • Adelaide Casino
  • WINNER – Adelaide Oval Stadium Management Authority Limited
  • National Wine Centre of Australia

 

SOMMELIER

Sponsored by Hostplus

  • Atef Youssif – Hilton Adelaide
  • WINNER – James Parham – 2KW Bar & Restaurant
  • Sharon Romeo – Fino Seppeltsfield

 

WINE LIST

Sponsored by Negociants & Samuel Smith & Son

  • 1918 Bistro & Grill, TANUNDA
  • 2KW Bar & Restaurant, ADELAIDE
  • Apothecary 1878, ADELAIDE
  • Chianti, ADELAIDE
  • Coal Cellar + Grill – Hilton Adelaide, ADELAIDE
  • Fino Seppeltsfield, SEPPELTSFIELD
  • Mothervine, ADELAIDE
  • Seed Winehouse & Kitchen, CLARE
  • WINNER – The Barn Steakhouse, MT GAMBIER
  • Treasury on King William, ADELAIDE
  • Warradale Hotel, WARRADALE

 

POPULAR CHOICE AWARD

Sponsored by Five AA

  • WINNER – Coffee Amigo, SALISBURY
  • Estia Restaurant, HENLEY BEACH
  • Fred Eatery, ALDGATE
  • Nino’s Lamesita, ADELAIDE The Bridgewater Mill, BRIDGEWATER
  • The Topiary Café, TEA TREE GULLY
  • Windy Point Restaurant, BELAIR

 

HEALTHY CHOICES FOR KIDS – PREMIER’S COMMENDATION AWARD

Sponsored by The Government of South Australia

  • Five Little Figs, PAYNEHAM SOUTH
  • Grill’d, NORWOOD Italiano, CAMPBELLTOWN
  • Montezuma’s, NORTH ADELAIDE
  • WINNER – Patch Kitchen & Garden, STIRLING
  • Skillogalee Winery Restaurant, SEVENHILL
  • The Olive Branch Café, BALHANNAH
  • The Organic Market Café, STIRLING
  • Zeea’s Eatery, GLENUNGA

 

MAJOR AWARDS

 

HALL OF FAME – BREAKFAST

Sponsored by Concept Collections

  • WINNER – Chianti, ADELAIDE

 

HALL OF FAME – EUROPEAN RESTAURANT

Sponsored by Dimmi

  • WINNER – George’s on Waymouth, ADELAIDE

 

LIFETIME ACHIEVER

  • WINNER – Eldert Hoebee

 

CATERER OF THE YEAR

Sponsored by Arthur J Gallagher

  • WINNER – Blanco Catering, TRINITY GARDENS

 

CAFÉ OF THE YEAR

Sponsored by Di Bella

  • WINNER – Café Sia Gawler, EVANSTON

 

RESTAURANT OF THE YEAR

Sponsored by Hostplus

  • WINNER – Penfolds Magill Estate Restaurant, MAGILL
Close